PUCHAR PREZESA KSC

14 sierpnia 2016 | 21:32

Więcej informacji na temat Towarzysko, międzynarodowo i rozrywkowo
znajdą Państwo w poniższej wiadomości.


piłka reczna

TURNIEJ O PUCHAR PREZESA
KRAJOWEJ SPÓŁKI CUKROWEJ S.A.
i Rodzinny Festyn Rekreacyjny.

Już niebawem, bo w najbliższy piątek 19 sierpnia w hali sportowej malborskiego Gimnazjum Nr 3 będzie można oglądać pierwsze poważniejsze granie w piłkę ręczną. Rozgrywany bowiem będzie IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „POLSKI CUKIER”. Blasku tegorocznemu turniejowi dodaje fakt, że odbędzie się on w roku jubileuszu 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Piłki Ręcznej POMEZANIA Malbork.

   O główne trofeum tegorocznego turnieju rywalizować będą cztery zespoły. Miedzynarodowej rangi turniejowi nadadzą tradycyjni już goście z Mołdawii, ubiegłóroczni tryumfatorz turnieju, czyli zespół OLIMPUS-85 Kiszyniów, który o mistrzowskie trofea ze względu na znikoma ilość zespołów rywalizuje nie w lidze mołdawskiej, a w tzw. „wyższej lidze” Ukrainy. Stąd też w barwach kiszyniowskiego OLIMPUSA występuje kilku szczypiornistów uklraińskich, którzy są studentami sportowych uczelni w Kiszyniowie.
   Oprócz gości z Mołdawii na malborskim parkiecie stawią się znani w Malborku mistrz i wicemistrz ubiegłorocznej rywalizacji w Grupie A I ligi czyli już „superligowiec” WÓJCIK MEBLE Elbląg i WARMIA-TRAVELAND Olsztyn.
   Przypomnieć przy okazji wypada, że elblążanie w poprzedniej edycji rozgrywek I ligi wyprzedzili olsztynian niemal „na samej linii mety” i praktycznie dzięki doskonałej postawie podopiecznych Igora Stankiewicza podczas meczu w Olsztynie, kiedy to „warmiacy” zeszli pokonani ze swojego parkietu.
   Czwartym zespołem beda oczywiście gospodarze – szczypiorniści POLSKIEGO CUKRU-POMEZANII.
   Można więc mieć nadzieję, że chociaż jest to turniej towarzyski i rozgrywany jest w ramach cyklu przygotowań do nowego sezonu zapowiada się wyjatkowo ciekawie.
   Przypomnięc jeszcze wypada, że rok temu główne trofeum pojechało do Mołdawii.
W imieniu organizatorów i uczestników rywalizacji zapraszam więc malborskich i nie tylko malborskich miłośników handballu do Hali Sportowej Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wybickiego (Osiedle Południe) już w najbliższy piątek 19 sierpnia.                Rywalizacja rozpcznie się o godzinie 16:00.
  
Żeby natomiast ułatwić kibicom zaplanowanie najbliższego weekendu podaję godzinowy rozkład turniejowqej rywalizacji:

Piątek 19.08.2016r.

Godz. 16:00 OLIMPUS-85 Kiszyniów - WARMIA-TRAVELAND Olsztyn

godz. 17:20 Oficjalne otwarcie turnieju

godz. 17:30 POLSKI CUKIER-POMEZANIA - KS WÓJCIK MEBLE Elbląg

 

Sobota 20.08.2016 r.

godz. 11:00 WÓJCIK MEBLE Elbląg - OLIMPUS-85 Kiszyniów

godz. 12:45 POLSKI CUKIER-POMEZANIA – WARMIA- TRAVELAND
                                       M
albork                                      Olsztyn

Przerwa obiadowa

godz. 16:15 WÓJCIK MEBLE Elbląg - WARMIA-TRAVELAND Olsztyn

godz. 18:00 POLSKI CUKIER POMEZANIA - OLIMPUS-85 Kiszyniów

godz. 19:30 Zakończenie turnieju - wręczenie nagród

Dodatkową informację o zbliżającym się turnieju stanowi załączony niżej plakat informacyjny.

***

   Piątkowo – sobotni turniej dla malborskich szczypiornistów w praktyce nie będzie pierwszym sprawdzianem sportowej formy i dyspozycji. Na jednym z ubiegłotygodniowych treningów – w czwartek 11 sierpnia – malborczycy rozegrali mecz kontrolny z zespołem Spójni Gdynia. Sprawdzian ten według trenera Stankiewicza nie stanowi podstawy do jakichkolwiek ocen i snucia szans zespołu w rozgrywkach ligowych. Zespół malborski podchodził do tego sprawdzianu po cyklu kilku treningów ukierunkowanych na kształtowanie siły i wytrzymałości. Gdynianie natomiast, jako „niedoszły superligowiec” trenują praktycznie od około połowy lipca i są nieco dalej w realizacji cykllu przygotowań do sezonu.
   Sprawdzian z gdynianami rozegrany został w nietypowym wymiarze czasowym, bo 3 x 20 minut. W każdej z tercji grał p[raktycznie inny skład. Trener postanowił bowiem wypróbować różne warianty personalne na parkiecie.
   Z wyniku końcowego tego sprawdzienu powody do satysfakcji mieli podopieczni Marcina Markuszewskiego, którzy wygrali wszystkie trzy tercje a wynik końcowy brzmiał 38 : 27. W poszczegónych tercjach wynik kształtował się następująco: I - 13:9 ; II – 12:6 ; III – 13:12.
   Dla zespołu malborskiego bramki zdobywali: Marek Boneczko – 6 , Damian Spychalski – 4 , Michał Gryz – 3 , Łukasz Cieślak, Kamil Dukszto i Leszek Michałów – po 2, Łukasz Cielątkowski, Maciej Dawidowski, Marek Baraniak, Szymon Nowaliński, Damian Dobosz, Jacek Szwed, Błażej Bańcerek i Aleksande3r Kondracki – po 1.
   W piątek i w sobotę podczas turnieju będą kolejne okazje do zdobywania bramek.

 

***

Emocje związane z rywalizacją o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej nie beda jednak jedyną propozycją kierowaną do Kibiców i Sympatyków piłki ręcznej i malborskiego SPR oraz reprezentującego Malbork zespołu szczypiornistów.
Dodatkowa atrakcją dla wszystkich chętnych, a szczególnie dla dzieci - kandydatów na szczypiornistów i potencjalnych zawodników malborskiego klubu będzie Rodzinny Festyn Sportowo Rekreacyjny, który zorganizowany zostanie w sobotę 20 sierpnia na terenie przyległym do hali sportowej w której toczyć się będzie turniejowa rywalizacja.
W programie przewidziane są konkursy, gry i zabawy o charakterze sportrowym. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich chętnych a głównie dzieci wraz z rodzicami. Uczestnicy festynu beda mogli nieodpłatnie otrzymać watę cukrową wytwarzaną ze sztandarowego produktu Krajowej Spółki Cukrowej a w tym konkretnym przypadku z cukru produkowanego w malborskim oddziale KSC, czyli w Cukrowni Malbork. Dostępne będą również słodycze.
W przeznaczonych do tego punktach bedzie można zaopatrzyć w "konkretniejsze" artkuły spozywcze jak np. grilowane kiełbaski.
Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z zainteresowaniem malborskich sympatyków handballu i zespołu spod znaku Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu, która jak wszyscy doskonale wiedzą, jest Głównym Sponsorem malborskiego stowarzyszenia sportowego.
 
t.g.


 


Komentarze

Kibic

Wy nawet dobrze plakatu nie potraficie zrobić...Przeczytajcie coś zanim wstawicie, żeby błąd w nazwie własnej drużyny zrobić?? Amatorszczyzna i proponuje ogarnijcie sobie grafika dobrego.


Partnerzy | Kontakt