Więcej informacji na temat W PUCHARZE GRAMY DALEJ

piłka ręczna

PUCHAROWE  ZWYCIĘSTWO         z VETREXEM-SOKÓŁ  ...

...  za tydzień z WYBRZEŻEM

Po bardzo nieudanym ligowym meczu w Elblągu i niechlubnej porażce, w środę 09. października malborscy szczypiormniści stanęłi w pucharowe szranki na szczeblu Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Pucharowym rywalem zespołu malborskiego byli szczypiorniści VETREXU-SOKÓŁ Kościerzyna. Można też pokusić się o stwierdzenie, że mecz ten był przynajmniej częściową rehabilitacją po porażce w meczu ligowym. Częściową - bo puchar to nie liga a wywalczone zwycięstwo nie daje punktów do klasyfikacji ligowej. Na pełną rehabilitację malborscy sympatycy handballu czekaja pewnie do najbliższej  soboty, kiedy to rozgrywana b ędzie V kolejka spotkań ligowych. Nie należy jednak umniejszać roli i wazności rozgrywek pucharowych. Po zwycięstwie w pierwszej rundzie rozgrywek pucharowych na malborczyków czeka rywal znacznie trudniejszy.  W środę 16 października pucharowym rywalem podopiecznych Igora Stankiewicza będzie WYBRZŻE Gdańsk, które również w środę 09. października pokonało pierwszoligowca z Gdyni.

POLSKI  CUKIER POMEZANIA  -  VETREX-SOKÓŁ Koscierzyna  35 : 30 (16:16)

POLSKI CUKIER POMEZANIA:  R. Kądziela, P. Kądziela - B. Walasek - 6 bramek, M. Hanis - 4 , M. Suwisz - 2 , Ł. Cieślak - 3 . D. Piórkowski - 1 , M. Baraniak - 2 , M. Babicki - 8 , M. Miedziński - 4 , M. Derdzikowski - 5 oraz Ł. Jaszczyński, D. Kawczyński, i w. Lipiński.

Rzuty karne - 5 / 5 ; kary 4 minuty

VETREX-SOKÓŁ :  W. Kasperek , M. Pieńczewski - S. Żynda - 1 bramka , T. Bronk - 2 , Ł. Szala - 4 , K. Ringwelski - 6 , A. GHryczka - 3 , A. Lisiewicz - 9 , M. Janusiewicz - 5 oraz M. Piechowski i  M. Czaja.

Rzuty karne - 6 / 6 ; kary - 4 minuty.

Pucharowy mecz z VetreXem Sokół można smiało okreslić jako ciekawe, obfitujące w walkę i bramki widowiskiem. Wynik meczu w 2 minucie gry otworzyli kościerzanie ale w dalszej części meczu nieznaczną przewagę zarówno w  polu gry jak i bramkową uzyskali malborczycy. Po uzyskaniuprzez Miedzińskiego prowadzenia 3:2 w piątej minucie meczu bramkowa przewaga zespołu malborskiego nieznacznie zaczęła rosnąć. Nie była jednak wyższa jak 4 bramki w17 minucie.  Później do głosu częściej dochodzili gośćie, którzy grająć z wielka determinacją zaczęli odrabiać straty, Do końca pierwszej połoy odrobili wszystko i na przerwę zespoły schodziły do szatni przy remisie po 16.

Po zmianie stron podopieczni Bartłomieja Peplińskiego w ciągu dwóch minut uzyskali dwubramkowa przewagę, co wiele dało do myślenia zawodnikom malborskim. Zwarli oni swoje szeregi, "podkręcili" nieco tempo gry, poprawili skuteczność i dzięki pięćiu bramkom z rzędu w 39 minucie meczu uzyskali 4 bramki przewagi. W kolejnych siedmiu minutach kościerzanie zmniejszyli stratę do dwóch trafień ale kolejna seria sześciu bramek z rzędu spowodowała, że na 7 minut przed końcową syrena przewaga malborczyków wynosiła 8 bramek. Na tablicy widniał rezultat 32:24. W ostatnich mintach podopieczni Igora Stankiewicza jeszcze trzykrotnie pokonywali Wojciecha Kasperka. Przemek Kądziela wyjmował natomiast piłkę z siatki sześć razy i wraz z końcową syreną na tablicy widniał rezultat 35:30.

Pierwsza pucharowa przeszkoda została więc pokonana. Druga bęzie zdecydowanie trudniejsza. W Gdańsku czekać będą na malborczyków szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Mecz z Wybrzeżem zostanie rozegrany Prawdopodobnie w środę 16 października.  Dokładny termin ustalany jest przez Pomorski WZPR. Pewne jest natomiast, że musi byc rozegrany do końca miesiąca października.

t.g.

Fotorelację z meczu pucharowego z VETREXEM-SOKÓL stanowią zdjęcia autorstwa Ady Przytulskiej (1-50) oraz zdjęcia własne,