24 marca 2012 | 21:31

Więcej informacji na temat KOLEJNA PORAŻKA POLSKIEGO CUKRU

xx kolejka i ligi

NIESTETY - PORAŻKA z SOKOŁEM

Malborscy szczypiorniści nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie przynajmniej tego, że unikną degradacji. Była ku temu możliwość w przypadku zdobycia kompletu punktów w meczu XX kolejki przy jednoczesnych porażkach WÓJCIKA-TECHTRANSU w Lesznie oraz ORLENU-WISŁY II w Gorzowie. Elblążanie i Płocczanie doznali porażek. Malborczycy natomiast -  NIESTETY, podejmując na własnym parkiecie zespół VETREXu - SOKOŁA Kościerzyna  doznali kolejnej - szóstej w rundzie rewanżowej porażki.

POLSKI  CUKIER-POMEZANIA Malbork  -  VETREX-SOKÓŁ Kościerzyna  26 : 28 (13:17)

Przed pierwszym gwizdkiem meczu POLSKIEGO CUKRU POMEZANII z VETREX-em SOKÓŁ Kościerzyna nikt w Malborku nie kwestionował faktu, że dla malborczyków szczególnie teraz punkty są potrzebne tak, jak rybie woda. Chodziło i nadal przecież chodzi o to, żeby przytnajmniej uniknąć bezpośredniej degradacji do niższej klasy rozgrywkowej i podjąć walkę o uniknięcie również konieczności rozgrywania meczów barażowych.

Na parkiet malborscy szczypiorniści wychodzili więc zmobiliozwani pod tym właśnie kątem.

Początek spotkania nie wróżył niczego złego. Pierwszy kwadrans minął pod znakiem rywalizacji na zasadzie „bramka za bramkę” chociaż od piątej minuty na prowadzenie wychodzili goście a podopieczni Łukasza Jezierskiego wyrównywali. Nie zdołai jednak wyjśc na prowadzenie.

Przełomowym momentem była w zasadzie 17 minuta meczu, kiedy to przy rezultacie 7:8 dla Sokoła Łukasz Cielatkowski nie wykorzystał rzutu karnego. W tej samej minucie Janusiewicz a w 18 i 19 Boneczko i Grynis zdobyli po bramce i goście „odjechali” na 4 trafienia. Czterobramkowe prowadzenie kościerzan utrzymało się do syreny kończącej pierwszą połowę.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli goście, którzy po strzałach Boneczki i Jakuba Reichela prowadzili już różnicą sześciu bramek. Na bramkę Babickiego w 35 minucie celnymi trafieniami odpowiedzieli J. Reichel i Boneczko, i w 36 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14 : 21. Między 37 a 53 minutą spotkania częściej bramki zdobywali gospodarze. W tym okresie gry podopieczni Łukasza i Adama Jezierskich zdołali zniwelować swoje straty do zaledwie jednego trafienia. Nie zdołali jednak pójść za ciosem i wyrównać a następnie zacząć walkę o komplet punktów. Podopieczni Igora Stankiewicza natomiast po strzałach Macieja Reichela , Lisiewicza i Żyndy w 56 minucie ponownie „odskoczyli” na cztery trafienia. Przez trzy kolejne minuty bramki nie padały, na parkiecie było natomiast sporo nerwowości i walki nie zawsze zgodnej z przepisami gry. Ostatnie dwie minuty natomiast należały do malborczyków. Bramki Bujnowskiego i Romanowskiego zmniejszyły wprawdzie rozmiar porażki zespołu malborskiego do dwóćh bramek, ale punkty „odleciały” wraz z Sokołem do Koscierzyny. Malborczykom zostało jedynie watpliwe pocieszenie, że wygrali drugą połowę. Z wynku końcowego bowiem nie mają powodów do zadowolenia.

Próbując dokonać oceny występu zespołu malborskiego trzeba stwierdzić, że jedną z głównych przyczyn tej porażki była wyjątkowo słaba gra w defensywie. Obrona zespołu malborskiego w tym spotkaniu nie funkcjonowała jak trzeba co w znaczym stopniu ułatwiało gościom zdobywanie bramek.

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Walasek 6, Cielątkowski 5 (2 min), Urbanowicz 4, Babicki 3 (2 min), Czarnecki 2 (2 min), Kościelny 2, Bujnowski 2, Popowicz 1 (6 min - cz.k.), Romanowski 1 oraz Lesiński, Hanis (4 min), Sadowski, Jaszczyński.

Kary: 16 min., Rzuty karne: 6/7 ;

Vetrex Sokół: Kulas, Sibiga - Janusiewicz 5 (2 min), Lisiewicz 5 (2 min), Boneczko 5 (2 min) M.Reichel 4 (4 min), J.Reichel 4 (2 min), Grynis 4, Żynda 1 oraz Popiołek, Cieślak.

21-25' - 9:12, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15,

26-30' - 11:15, 11:16, 12:16, 12:17, 13:17.

Relacja VIDEO (skrót) meczu z SOKOŁEM pod adresem:

Obszerną fotorelację z tego meczu autorstwa Radosława Konczyńskiego (Dziennik Malborski) można obejrzeć również pod adresem: