19 lutego 2011 | 22:52

Więcej informacji na temat Cenna zaliczka juniorów przed rewanżem

wojewódzka liga juniorówq młodszych

CENNA ZALICZKA PRZED REWANŻEM

Po trwających od połowy września do połowy grudnia ubiegłego roku rozgrywkach eliminacyjnych wojewódzkiej ligi juniorów przyszedł czas na rywalizację o miejsca będące wyznacznikiem pozycji, jaką każdy klub i drużyna zajmuje w hierarchii młodzieżowej piłki ręcznej w województwie pomorskim.

W tych rozgrywkach, w kategorii juniora młodszego reprezentowany jest malborski klub spod znaku POLSKIEGO CUKRU.

Podczas jesiennej rywalizacji w jednej z grup eliminacyjnych malborscy juniorzy młodsi prowadzeni przez Łukasza Jezierskiego walczyli ze zmiennym szczęściem. Zdołali wywalczyć piątą pozycję w grupie co aktualnie daje im prawo walki o miejsca 9 – 10.

Układ tabeli w drugiej grupie wyznaczył naszym młodym szczypiornistom rywala w postaci rówieśników reprezentujących Gminny Klub Sportowy CARTUSIA Kartuzy.

Pierwszy mecz rozgrywany był w Malborku na parkiecie Hali Sportowej Gimnazjum Nr 3.

Zasiadająca na trybunach widownia złożona głównie z członków rodzin naszych młodych zawodników oraz ich szkolnych kolegów i przyjaciół miała powody do satysfaakcji. Juniorzy młodsi POLSKIEGO CUKRU odnieśli bowiem niezwykle cenne i efektowne zwycięstwo.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA - GKS CARTUSIA Kartuzy 33 : 24 (17:13)

Młodzi podopieczni Łukasza Jezierskiego przystąpili do meczu z dużym respektem do rywala. Ich rówieśnicy z Kartuz, na pierwszy rzut oka, prezentowali się nieco korzystniej pod względem fizycznym. Respekt czuli zapewne również goście. Pierwsze wrażenie i wzajemny respekt miał prawdopodobnie wpływ na przebieg pierwszych kilku minut rywalizacji. Przez pierwsze 4 minuty spotkania nie padła bowiem żadna bramka.

Wynik meczu otworzyli goście, którzy objęli prowadzenie w piątej minucie. Pięć minut póxniej prowadzili już 4 : 0.

Pierwszą bramkę dla malborskich juniorów zdobył Wojtek Nowicki dopiero w 10 minucie meczu. Od tego momentu zaczęła się pogoń malborczyków za wynikiem. Do remisu 7 : 7 podopieczni Łukasza Jezierskiego doprowadzili w 16 minucie. W osiemnastej był ponownie remis 8 : 8. prowadzenie nasi juniorzy objęli w 21 mnucie meczu i nie oddali go do końcowej syreny.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17 : 13.

Po przerwie rywale grając od 33 minuty bez zmienników - jeden z przyjezdnych po otrzymaniu trzeciej kary wykluczenia na dwie minuty  nie miał już prawa wejścia na parkiet – stopniowo opadali z sił, popełniali coraz więcej błędów a ich bramkarz coraz częściej wyjmował piłkę z siatki. W 47 minucie meczu młodzież spod znaku Polskiego Cukru prowadziła różnicą nawet 11 bramek. Ostatecznii odnieśli zwycięstwo różnica dziewięciu celnych trafień.

Malborscy juniorzy rywalizowali w składzie:Łukasz WOJTASZEK – Wojtek NOWICKI -3 , Adrian KLEPUSZEWSKI -1 , Robert MASNY – 3 , Adam PRZYBYSZ – 6 , Krzysztof PRZYBODA – 5 , Andrzej JEŻ – 7 , Marek MYTNIK – 2 i Krystian RUDNICKI – 6 bramek.

Za miesiąc w Kartuzach rozegrany zostanie mecz rewanżowy, po który będzie wiadomo, na którym miejscu w województwie pomorskim uplasuje się młodzieżowa drużyna spod znaku Polskiego Cukru. Już teraz natomiast wiadomo, że do Kartuz nasi młodzi szczypiorniści pojada z dziwięciobramkową zaliczką. O miejscach obu drużyn decydowac bowiem będzie dwóch spotkań tej fazy rozgrywek.

Bez względu jednak na końcowe rozstrzygnięcie rywalizacji z drużyną Cartusii można stwierdzić, że malborski młodzieżowy szczypiorniak pnie się wgóre. W swoim debiutanckim sezonie 2008/2009 nasi wówczas jeszcze młodzicy zajęli przedostatnie 15 miejsce w województwie. Sezon 2009 / 2010 zakończyli na 12 pozycji. Aktualnie walczą o miejsce dziewiąte i są mocno zdeterminowani aby to miejsce wywalczyć. Trzeba jednak skutecznie powalczyć podczas meczu rewanżowego z juniorami Cartusii.