Wakacje i nocleg w Malborku: noclegi malbork
Malbork -> Turystyka -> Zabytki -> Malbork


Baszta Maślankowa
Wybudowana w latach 1335 – 1340. Jest jedną z najwyższych wież, znajdujących się w kompleksie zamku malborskiego. Wykorzystywana była jako strażnica.
zobacz wiecej
Brama Garncarska
Zwana także Elbląską lub Św. Ducha. Wzniesiona została w latach 1320-1330. Usytuowana jest w pasie murów obronnych otaczających Stare Miasto od strony wschodniej.
zobacz wiecej
Brama Mariacka
Zwana również Przewozową oraz Sztumską. Została wzniesiona w I połowie XIV w. w ramach nowego systemu obronnego.
zobacz wiecej
Cmentarz Wojenny Żołnierzy Radzieckich
Cmentarz Wojenny Żołnierzy Radzieckich został ulokowany na ul. 500-lecia. Znajdują się na nim szczątki z różnych miejsc i pochówków.
zobacz wiecej
Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej
Jest to teren dawnego cmentarza żydowskiego. Pochowano na nim 232 niezidentyfikowanych żołnierzy z lat 1939-1945. Wśród nich spoczywa tu 4 marynarzy, 39 lotników oraz 189 żołnierzy piechoty.
zobacz wiecej
Dworzec PKP
Budynek dworca PKP wraz z peronem I - obiekt w stylu neogotyckim oddano do użytku w 1890r. W roku 1900 dobudowano budynek ekspedycji towarowej oraz szalety. Wszystkie obiekty istnieją do dziś.
zobacz wiecej
Kościół św. Jana Chrzciciela
Jest to pierwsza świątynia wybudowana poza murami zamku. Budowla została zburzona podczas wojny trzynastoletniej w latach 1457-1460. Nową wzniesiono na starych fundamentach.
zobacz wiecej
Kościół św. Jerzego
Obecnie pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwsza zmianka o kościele pochodzi z 1403 r. Wspomina ona o podarowaniu przez wielkiego mistrza świec wielkanocnych dla świątyni.
zobacz wiecej
Ratusz
Średniowieczny budynek władz miejskich. Wybudowany został we wschodnim szeregu budynków rynku. Data wybudowania to 1365 – 1380. Budynek często przebudowywano z powodu oblężeń miasta i zamku.
zobacz wiecej
Resztki murów obronnych
Wraz z bramami oraz basztami zbudowane zostały w I połowie XIV w. z cegły. Na początku miasto otaczał niezbyt wysoki mur.
zobacz wiecej
System Obronny
Malborskie Stare Miasto system obronny uzyskało już w XIII w., który był rozbudowywany aż po nowożytne czasy. Fragmenty średniowiecznych umocnień zachowały się do dziś.
zobacz wiecej
Szkoła Łacińska
Wzniesiona w XIV w. Jest to malownicza ruina znajdująca się w pasie murowanej i wzmocnionej przyporami skarpy nad Nogatem, był to równocześnie niegdyś mur obronny.
zobacz wiecej
Szpital Jerozolimski
Zabytek ten pochodzi z XVI w. Nie było to miejsce zajmujące się leczeniem chorych, jak mogłoby nam się wydawać, lecz miejscem które dziś nazwalibyśmy domem spokojnej starości.
zobacz wiecej
Wieża Ciśnień
Wieża ciśnień przy placu Słowiańskim - Ta neogotycka budowla została wzniesiona w 1905 r. W tym samym czasie w mieście wybudowano sieć wodociągów.
zobacz wiecej
Zamek
Gotycka budowla wybudowana w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz Europy średniowiecznej. Powierzchnia jaką zajmuje zamek malborski wynosi około 20ha.
zobacz wiecej
Zespół budynków przy ul. Poczty Gdańskiej
Zostały wybudowane w ostatnim dziesięcioleciu XIX w. w stylu neogotyckim. Budynek główny został całkowicie zniszczony w 1945 r. pozostał jedynie po nim wypalone mury.
zobacz wiecej
Banery | Kontakt | Partnerzy
© Wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Strona wykorzystuje cookie. Korzystając z niej akceptujesz ten fakt.
Projektowanie stron internetowych
Npage Malbork